Jaki znak twój? Orzeł biały!

Z okazji świąt majowych, korytarze naszej szkoły wypełniły się Godłami Polski. Na drzwiach sal przedszkolnych i lekcyjnych zawisło łącznie 18 przepięknie wykonanych Białych Orłów. To właśnie godło jest najstarszym symbolem narodowym.

Niezmiernie bogata jest historia Orła Białego. Był on z nami związany od samego początku powstania państwa polskiego, od zarania naszych dziejów. Jest nierozerwalnie związany z historią naszego kraju. Był z nami zarówno w okresach świetności, wielkiej potęgi i chwały, jak też i upadku oraz zniewolenia. Dumnie powiewał na chorągwiach wielkich zwycięskich bitew które decydowały nie tylko o losach naszego kraju ale też i o losach całej Europy. Przeszedł z nami wszelkie powstania i walki o odzyskanie niepodległości.

Orzeł Biały symbolizuje wszystko co polskie, wszystko co wiąże się z miłością do Ojczyzny i z wielkim patriotyzmem. To znak naszej tożsamości i poczucia dumy narodowej.