Z wizytą w Bibliotece Publicznej w Boguszynie

W deszczowy czwartkowy poranek uczniowie z klas 4 i 5 wybrali się na pieszą wycieczkę. Z parasolami w ręku, wybraliśmy się  do Biblioteki Publicznej w  Boguszynie. Tam właśnie spędziliśmy miłe przedpołudnie. W pierwszej części naszych odwiedzin, poznaliśmy niesamowitą i inspirującą historię Pana Jerzego Omelczuka, artysty malującego ustami, związanego z naszą okolicą. Obejrzeliśmy też wernisaż jego przepięknych prac.

Drugą część naszej wizyty spędziliśmy w bibliotece. Tu, po chwili poszukiwań książek dla siebie, zasiedliśmy słuchając legend związanych z naszą gminą.  Poznaliśmy historię Boguszyna oraz ważnych postaci z nim związanych. Wysłuchaliśmy legend o tajemniczym kamieniu w Boguszynie oraz o złej Helenie.

W drodze powrotnej  rozszkoszowaliśmy się pysznymi lodami i granitą.

Dziękujmy Pani Katarzynie Kowalskiej za miłe przyjęcie oraz organizację interesujących zajęć.