God Save the Queen – sto lat dla Królowej Elżbiety!

Nauka języka angielskiego nie ogranicza się tylko do gramatyki i słówek. W naukę języka wpisana jest także historia, kultura i tradycja państwa!

Z tego tytułu nie możemy pominąć faktu, iż w ubiegły weekend, Elżbieta II obchodziła swój Platynowy Jubileusz panowania oraz 96. urodziny.

Czy wiecie, że Królowa Elżbieta II obchodzi swoje urodziny dwa razy w roku? Jej oficjalne urodziny przypadają 21 kwietnia, a wraz ze swoimi poddanymi świętuje je w drugą sobotę czerwca. W tym roku uroczystość ta została połączona z platynowym jubileuszem panowania. Królowa Elżbieta II zasiada bowiem na tronie od 70 lat.

Uczniowie  naszej szkoły również obchodzili ten jubileusz. Po wysłuchaniu historii panowania Królowej Elżbiety II oraz ciekawostek z jej życia,  wykonaliśmy plakaty i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zdjęcia te, dołączyliśmy do kartki z życzeniami urodzinowymi, którą przesłaliśmy do Pałacu Buckingham.

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź…