Poznajemy naszą piękną Polskę! - Toruń

3 czerwca 2022r. w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas IV i V  wybrali się na  wycieczkę do Torunia. Piękna pogoda pozwoliła na odwiedzenie wszystkich miejsc, zaplanowanych w harmonogramie wycieczki.

Zwiedzanie Torunia uczestnicy wycieczki  rozpoczęli od wizyty na Starym Mieście, które znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ogromną atrakcją dla uczniów okazała się Krzywa Wieża, która była niegdyś jedną z kilkudziesięciu baszt murów obronnych Torunia. Uczestnicy wycieczki odwiedzili również Katedrę Świętych Janów, w której został ochrzczony Mikołaj Kopernik. Około południa udaliśmy się od Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie uczniowie mogli oglądać wystawy interaktywne z wielu dziedzin, takich jak fizyka, astronomia, biologia czy muzyka. Zabawa dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych emocji i poszerzyła ich wiedzę.

Po krótkim spacerze udaliśmy się do Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawym seansie. Sklepienie kopuły budynku pełni funkcję nieba, a trójwymiarowy laserowy pokaz pozwolił poczuć się jak pod prawdziwym rozgwieżdżonym niebem.

To oczywiście tylko te najważniejsze atrakcje. W rzeczywistości, udało nam się zobaczyć  o wiele więcej ciekawych miejsc.

Podróż powrotna upłynęła nam w miłej, muzycznej atmosferze. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. I choć zmęczeni wróciliśmy do domu, to już nie możemy się doczekać kolejnych podróży do polskich miast.

Wycieczka została dofinansowana w 80% w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę.