Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim

W dniu 14 maja br. w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach odbył się VII finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych.

Działanie jest realizowane w ramach inicjatywy „Wybicki-REAKTYWACJA VIII”.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 58 uczniów, natomiast 52 wzięło udział w finale konkursu.

Szkołę Podstawową w Chociczy reprezentował Stanisław Borkowski, uczeń klasy 7b. Stanisław zajął  9. miejsce (spośród 28 uczestników w tej kategorii wiekowej). Warto dodać, iż jedynie 6 punktów dzieliło go od zwycięstwa.

Gratulujemy!

Organizatorami konkursu są: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego oraz Muzeum Śremskie, a partnerem firma NAZAWEB Marek Kawczyński z Śremu.

Konkurs jest współfinansowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i odbywa się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.