Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

"Wszystkie śmieci nasze są"... czyli akcja Sprzątanie Świata 2022

Akcja „ Sprzątanie świata” – w tym roku odbywała się pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”.

W naszej szkole zorganizowano ją 16 września 2022 roku. Udział w wydarzeniu miał charakter wolontariatu, a jego głównym zadaniem było kreowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości i okolic.

Po co jest ta akcja?

Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje; na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów, unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu.

Opracowały: Magdalena Kubiak, Joanna Borkowska, Natalia Jezierska, Ewa Jarosz - Moś, Beata Winkler