Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Egzamin na kartę rowerową

Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie. Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową.

Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był  egzamin na kartę rowerową. 10 czerwca 2022r. do egzaminu praktycznego (rowerowego toru przeszkód) przystąpili  wszyscy uczniowie klasy 4.  Egzamin przeprowadziła p. Joanna Borkowska oraz mł. asp. Weronika Robak.

Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i otrzymali swoje pierwsze „prawa jazdy”.