Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Projekt eTwinning "My new penpals!" część 4

To już ostatnia część realizacji projektu Etwinning, w ramach którego uczniowie klas 7 i 8 współpracowali ze swoimi równieśnikami z Hiszpanii. Tym razem opisywaliśmy polskie miasta, zwyczaje  lub też nagrywaliśmy filmiki o swoim życiu. Nasi hiszpańscy przyjaciele również opisali nam swoją miejscowość oraz jej historię i tradycje. W przesyłce znalazły się nie tylko listy ale i też drobne prezenty.

W realizacji projektu brało udział 51 uczniów z klas 7 i 8 (68% wszystkich uczniów). Doskonaląc umiejętności pisania w języku angielskim, poznaliśmy katalońską szkołe, system edukacji, kulturę, zwyczaje bożonarodzeniowe oraz wielkanocne oraz geografię i klimat miejscowości Lleida.

Uczniowie zawarli znajomości i mamy nadzieję, iż będą kontynuować korespondencję poprzez portale społecznościowe (oczywiście w języku angielskim Uśmiech).