Projekt eTwinning "Give Me a High Five!" - część 1

Uczniowie klas 4 i 5  wzięli udział w projekcie Etwinning  pod tytułem „ Give Me a High Five!”

Projekt ten jest częścią obchodów Europejskiego Dnia Języków, świętowanego w wielu szkołach i krajach we wrześniu.

Ideą projektu jest przybicie sobie piątki z dziećmi z różnych krajów. Uczniowie łączą znajomość języka angielskiego, rozwój umiejętności plastycznych oraz zainteresowanie innymi kulturami.

W pierwszym etapie uczniowie odrysowali swoje dłonie, wycięli obrysy i umieścili  na dłoniach        informacje o sobie. Każdy palec to inna informacja , np. hobby, kolor oczu, miesiąc urodzin - dzięki temu uczniowie mogą porównać dane informacje. Na środku dłoni uczniowie wpisali swoje imię, flagę swojego kraju i "dzień dobry" w swoim języku.